Ako vám pomôžu asistenčné služby v rámci PZP?

Hodilo by sa vám mať priateľa na telefóne, ktorý vám v prípade nehody alebo iných problémov na ceste vždy pomôže? Ak máte uzatvorené PZP, jedného takého šikovného kamaráta máte.

Rozsah asistenčných služieb

Pri výbere povinného zmluvného poistenia si všímajte nielen cenu, ale aj ostatné atribúty danej poistky. Jedným z nich je aj rozsah asistenčných služieb. Tie sú vo väčšine prípadov súčasťou poistenia zdarma. Pomôcť vám môžu napríklad takto:

  • Ste účastníkom dopravnej nehody a neviete, ako postupovať.
  • Dopravná nehoda alebo škodová udalosť sa vám stala v zahraničí a potrebujete pomoc pri vypĺňaní formuláru v cudzom jazyku. Tiež potrebujete pomôcť pri komunikácii so zahraničnými úradmi.
  • Prišlo k poruche vášho vozidla alebo ste dostali defekt.
  • Zamrzlo vám palivo v nádrži.
  • Vybila sa autobatéria vo vašom aute.
  • Vaše vozidlo je nepojazdné a potrebujete využiť náhradné vozidlo.
  • Vaše auto je z dôvodu havárie alebo poruchy nepojazdné a vy ste práve ďaleko od domova a potrebujete vybaviť náhradné ubytovanie.

Toto všetko sú príklady situácii, s ktorými často pomáhajú asistenčné služby. V rámci jednotlivých poisťovní a poistných balíkov môžu poskytnúť aj ďalšie druhy pomoci a asistencie.

Dôležití je rozsah asistenčných služieb

Poisťovne dnes ponúkajú rôzne varianty asistenčných služieb. Spravidla je to tak, že čím vyšší poistný balík si zakúpite, tých rozsiahlejšie asistenčné služby budete mať. Preto si pri uzatváraní poistenia dôsledne preštudujte poistné podmienky, súčasťou ktorých je aj popis činností asistenčných služieb.

Tiež sa oboznámte s tým, ktoré druhy pomoci a asistencie sú poskytované priamo vašou poisťovňou bezplatne a ktoré sú zastrešuje externá spoločnosť. Služby od externých spoločností sú spravidla spoplatnené, pričom asistenčné služba sa stará najmä o ich sprostredkovanie.

Tiež máte možnosť uzatvoriť si doplnkové poistenie rozšírených asistenčných služieb, ktorých rozsah je naozaj široký. Toto pripoistenie sa odporúča najmä pre tých vodičov, ktorý často absolvujú dlhé trasy do zahraničia alebo po celom Slovensku.