Poistenie určite áno! Situácie zo slovenských ciest to hovoria jednoznačne

Viete, čo spája osobnosti ako Lisa Lopes, princezná Grace či Albert Camus?

Nešťastná náhoda!

Všetci totiž zahynuli pri autonehode.

Z nášho slovenského prostredia mali podobné nešťastie napríklad Alexander Dubček či Roman Zelenay, ktorých životy tiež vyhasli na cestách. Mnohé slovenské a české osobnosti však majú skúsenosť aj s autonehodou, pri ktorej spôsobili škodu na majetku či zdraví inej osoby.

V pamäti azda najčerstvejšou je tragická autonehoda speváčky Dary Rolincovej, ktorej auto sa zrazilo s motocyklom šesťdesiattriročného muža. Ten zomrel krátko po prevoze do nemocnice. Ešte stále sa v médiách prepiera aj prípad bývalého televízneho moderátora Rasťa Žitného, ktorý v júni 2008 podcenil rýchlu jazdu a spôsobil tak smrť 5-ročného chlapca.

V roku 2005 usmrtil známy slovenský herec Marián Labuda na diaľnici D1 dve ženy. Hoci sa pod túto tragickú nehodu podpísalo počasie aj nezodpovednosť usmrtených žien, herec bol po nehode zdrvený a bol ochotný prijať akýkoľvek trest. Rok pred tým čelil podobnej tragédii herec a zabávač Štefan Skrúcaný. Ten usmrtil na priechode chodkyňu, za čo dostal dvojročný podmienečný trest odňatia slobody.

Prípadov, ako sú tieto je na Slovensku každý mesiac niekoľko desiatok! Nech ste akokoľvek dobrý jazdec, nikdy nemôžete mať istotu, že aj ostatní vodiči sú rovnako ohľaduplní a pozorní. Často sa aj spoľahlivému a dlhoročnému vodičovi môže prihodiť nehoda. Vtedy je dôležité, aby človek bol ochotný niesť zodpovednosť za svoje činy. Povinné zmluvné poistenie je aj z tohto dôvodu povinným, tzv. obligatórnym poistením.
Pri množstve áut, ktoré sa denne pohybuje na slovenských cestných komunikáciách a počte nových, neskúsených vodičov je veľká pravdepodobnosť, že práve vy budete účastníkom nehody. Z toho je 50%-ná šanca, že budete vinníkom. Hoci ide o zjednodušenú matematickú úvahu a nemusí k jej naplneniu nikdy dôjsť, istota je istota! Istota je PZP!
A nielen istota. PZP je aj povinné poistenie zo zákona. Pre vodičov preto nepredstavuje len možnosť náhrady škody tretej osobe v prípade poistnej udalosti, ale v prvom rade splnenie zákonnej povinnosti – uzatvoriť si poistenie. V opačnom prípade je tak vystavený riziku, že v prípade kontroly, mu bude z dôvodu neuzatvoreného poistenia udelená pokuta. A to rozhodne nie je lacná záležitosť.

Povinnosti si treba plniť – preto si uzatvorte zákonné poistenie. Navyše, ak využijete praktickú kalkulačku poistenia, získate toto poistenie najvýhodnejšie, ako je to možné. Jednotlivé ponuky poistenia sú zoradené podľa výšky poistného a klient má možnosť výberu. Väčšinou sa rozhodne práve pre najlacnejšie poistenie. Rovnako získa aj všetky zľavy a bonusy, ktoré mu v rámci poistenia patria.

Navyše, profesionálni poistní poradcovia poskytujú kvalitný servis po celú dobu poistného vzťahu. Ak má preto klient problém týkajúci sa uzatvoreného poistenia, môže ich bez váhania kontaktovať.
Poistenie zo zákona cez Netfinancie.sk je najvýhodnejším spôsobom pre získanie poistenia.